Kot Jarosława II odsłona - FAQ

Wpisał Kula i Vino / poniedziałek, 09 maja 2011 18:01

W związku z licznie pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi naszej gry, zdecydowaliśmy się powstrzymać wrodzoną pracowitość i zamiast każdemu z osobna, odpowiedzieć na nie hurtem. A więc:

1. Ile w Kocie Twilight Empire?

Sporo. Wszyscy gracze to przedstawiciele jednej z ras znanej z kultowej w niektórych kręgach planszówki. Każda z ras będzie miała dwóch reprezentantów, tak więc do waszej dyspozycji będzie:

  • Koalicja Mentaka
  • Kolektyw Naalu
  • Sardakk N'Orr
  • Królestwo Xxcha
  • Baronia Letnev
  • Uniwersytety Jol Nar
  • Emiraty Hactanu
  • Współjaźń L1Z1X

Indywidualne cele będą zbieżne z historią ras, tak więc dobrze jest przed grą zapoznać się z poniższym dokumentem:

RASY W TWILIGHT EMPIRE

Nie wymagamy oczywiście wykuwania na blachę faktów z historii Imperium. Po prostu zerknijcie, żeby wczuć się w klimat.

2. Jak mam się przebrać za kosmicznego żółwia?

Nie trzeba przebierać się za żółwia w całości (aczkolwiek będzie to mile widziane i na pewno przyniesie opór punktów lansu). Wystarczy jeden element, charakterystyczny dla waszej rasy (np skorupa). Rasy i postacie będziemy przydzielali według podobieństwa przytaszczonego na grę elementu, do wizerunku danej rasy.

3. To jest w końcu LARP czy JeepForm?

Kot Jarosława jest grą hybrydową. Część graczy otrzyma klasycznie larpowe postacie, część będzie poddana jeepformowej młocce improwizacyjnej. Obie grupy będą miały wpływ na siebie nawzajem. Baliśmy się takiego rozwiązania, ale na Pyrkonie poszło znakomicie, więc liczymy na to, że i tym razem się uda.

Ergo: jeśli ktoś się czuje zajebistym freestylerem i na bank nie będzie miał ani kawałka szylkretowego grzebienia na skorupę, może robić zapis na kota. Znajdzie się coś. Jak ktoś lubi chodzić, knuć i szeptać po kątach z rękami założonymi za plecami (The Great Book of LARP, rodz. 12 - Pozy podstawowe, rys 12.6), tym bardziej.

4. Czy to prawda, że w grze jeździ się po znanych ludziach, żywych i nie bardzo?

Skądże znowu. Doszukiwanie się podobieństw między postacią Bliźniaka a Jarosławem K., Premierem a Donaldem T. czy Imperatorem a Wladimirem P. jest nieelganckim nadużyciem.

5. Czy ten LARP bardzo uraża uczucia polityczne, religijne i jest pozbawiony dobrego smaku?

Podobno.

Ale nie wszystkich.

Jeśli jest więcej pytań - poprosimy na FORUM.

Kula i Vino.

Puckon - Zdecydowanie najlepszy konwent na północy