Puckon 2011 - Informacje ogólne

Wpisał SDek / niedziela, 26 grudnia 2010 13:08

Idzie wiosna. Przebiśniegi dziurawią lodową pokrywę. Słońce świeci coraz żwawiej i cora bardziej wznosi się na horyzont. Jednak czy czasem, siedząc przy śniadaniu i zerkając za okno, nie mieliście wrażenia, że coś jakby metaliczny błysk rogu, tęczowy cień jednorożca nie mignął Wam czasem w oddali?...

Najwyraźniej odpowiedź brzmi TAK - to znaczy, że zimowe nieróbstwo i grabienie cyfrowych grządek na cyfrowej farmie rzuciło Wam się na mózgi i desperacko potrzebujecie kolejnego Puckonu. No i właśnie dlatego zaczęliśmy go już dla Was przygotowywać.

Puckon 2011

Witaj w cudownej krainie magii!

Termin: 13 ~ 15 maja 2011
Miejsce: Leśne Schronisko "Łowców Przygód" w Porzeczu (miejsce znane z edycji 2009 i 2010).
Strona oficjalna: http://puckon.pl

Definicja Puckonu dla tych co jeszcze go nie odwiedzili:

"Konwent fantastyczny czyli zlot miłośników fantastyki. Dość nietypowy jak na polskie warunki. Jest nastawiony na akcję, gry terenowe, szalone gry i jeszcze raz akcję. Zdecydowanie dla ludzi pełnych pozytywnej energii, szukających dobrej zabawy. Czego na Puckonie nie znajdziesz? Nudy! Nie będziesz się włóczył po szkole nie wiedząc co z sobą począć, bądź siedząc na dziadowskich prelekcjach. Nie znajdziesz spotkań z pisarzami, prezentacji wydawnictw czy nawet stałego programu. Od tego są inne konwenty. Na Puckonie jest akcja. Wszyscy ludzie biorą udział w zorganizowanych terenówkach i eventach. Grają przez cały weekend. Bawią się, skaczą po lasach, walczą z krzakami, zbierają kilogramy błota, rzucają się jajkami. Program jest dostosowywany na bieżąco do uczestników. Można by powiedzieć: "Zrobiony przez graczy dla graczy". Doskonałej atmosfery stworzonej przez bawiących uczestników nie ogarniesz dopóki nie weźmiesz udziału."

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do działu "Dla kogo jest Puckon".

O miejscu słów kilka:

Tym razem bez zbędnych dyskusji, uznaliśmy że Porzecze na bank za nami tęskni i my za nim też. Nie tylko dlatego że w schronisku macie zapewniony:
- nocleg
- prysznice i łazienki czyli ogólny dostęp do bieżącej wody
- ognisko
- dostęp do czajnika i kuchni, a jak dobrze pójdzie to i konwentową knajpę Wam otworzymy;
- dostęp do stołówki, chyba że konwentową knajpę w niej otworzymy;
- boisko
-lasy
-rzeki
-tamy
-polany
i dużo dużo więcej.
... ale dlatego że Porzecze to jeden z lepszych terenów na gry - zróżnicowany, odludny - nadaje się do wszelkiego typu LARPów i terenówek. Biorąc pod uwagę to, że najpewniej znów pojawią się gry z użyciem ASG - wybór jest tak prosty, co oczywisty.

Tak więc, rzekliśmy. Zerkajcie na stronę, gdzie już niebawem zaczną się pojawiać pierwsze opisy punktów programu, znajdźcie nas na kitajskim demonie Feys - Bu -Ku. No a przede wszystkim - rezerwujcie ów majowy weekend.
Przyjdzie wiosna.
Wiosną jest pięknie.
Wiosna jest tak zajebista, że nawet wojna jest jakaś taka... różowa.
A i szykujcie mundury, gdyż tym razem zabieramy Was do Wietnamu!

Co należy przywieźć?

O tym napisaliśmy w dziale "Dla tych co pierwszy raz", artykuł  przyda się nawet starym wyjadaczom - tak żeby mieć pewność.

Dojazd na miejsce konwentu:

Mapka dla zmotoryzowanych

Najlepiej zjechać z DK nr 6 w Strzebielino Morskim, a potem przez Paraszyno.
W razie problemów z dojazdem informacji udziela Stanisław "SDek" Dębicki tel. kom. 790 011 686

Puckon - Zdecydowanie najlepszy konwent na północy