Puckon 2009 - Program
Wpisał Widłak   
czwartek, 19 marca 2009 12:57

Witam

Tu znajdziecie Plan edycji 2009. Ale najpierw trochę słów tytułem wstępu.

Moi drodzy trzeba to powiedzieć od razu by nie bolało. Puckon zawsze stawiał na innowacyjność. Przyszło też odświeżyć program. Dlatego też z Vinem nie wyjdziemy w tym roku z narysowanymi markerem płachtami by tłumaczyć (czytaj nie będzie m.in.):
- CTF'a
- Strategii
- Wormsów

Nie oszukujmy się. Zajebiste gry, zawsze grane, zawsze lubiane, ale tym razem dajmy im wypocząć. Mamy dużo innych pomysłów do realizacji, a w dodatku zostaliśmy już zasypani propozycjami od uczestników (co jest niezmiernie klawe). Program będzie napakowany po pachy.

Poniżej podaje Plan na pierwsze dwa dni konwentu:

 

Piątek 17 kwietnia

18:30 - Zbiórka na dworcu PKP w Gdynii Głównej (pod kasami dalekobieżnymi)

18.45-22.00 - "Dojściówka" - czyli pierwsza gra terenowa owiana mgiełką tajemnicy z lekką nutką zombinencji. Istna TERRORnówa. Emocje i dobra zabawa gwarantowane.

22:00 - Powitanie Piątego Wielkiego Puckonu.

23:30 - Nocne Manewry - następca wspaniałego CTF'a. Terenówa typowo leśno-błotno-bagienno-puckonowa. Nawet pokemony tak wspaniale nie ewoluują.

Grubo po północy - Włochaty maraton filmów z zombie - to już punkt programu z istną tradycją. Czyli wspólne oglądanie filmów, których się nie da obejrzeć inaczej niż wspólnie. Dostajecie filmy których normalnie nie zobaczycie. Są chore, głupie, jedyne w swoim rodzaju czyli takie jak lubicie. W tym roku wyjątkowo zdradzam jedną z propozycji:

Attack Girls' Swim Team Versus the Undead - (produkcja azjatycka) czyli panienki, zombie, sex, nożyczki, woda, sex i krótkie spódniczki i zombie. Nie wiem jak to opisać inaczej.

 

Sobota 18 kwietnia

10:00 -LARP Dżangol Spida - czyli przeróbka Jungle Speeda na 16+ osób.

12:00 - Karton Network - przygotowana przez Kubę z Olsztyna, szalona kartonowa gra, gdzie dzielne teamy będą walczyły o stację na księżycu.

15:00 - Tron Wszechglutodzierżcy - terenówka w orkowo-goblińskich klimatach. Proste zasady, lasu kilogramy czyli klasyczny typ gier Puckonu. Opis by Vino.

18:00 - LARP Szlachecki - na razie pod takim roboczym tytułem umieszczam tu LARPa z gęstą intrygą przygotowaną i opracowaną przez Karolinę Ż.

21:00 - Turniej Prelegencki - czyli pokaż jakim jesteś twardzielem w opowiadaniu bzdur w taki sposób by inni Cię słuchali a nie zorientowali się co mówisz.

22:00 - Gra terenowa "O Jeden most za daleko" - czyli nasza wisienka na torcie. Duża gra terenowa z elementami fabuły przygotowywana przez sztab ludzisk. Klimat drugiej wojny światowej, ofensywa radziecka na terenach Pomorza. Będą wybuchy, będą emocje, będzie walka i dobra zabawa.

Grubo po północy - jeżeli siły będą i pogoda dopisze, to w tym miejscu wstawcie sobie wspólne ognisko.

 

Niedziela 19 kwietnia

11:00 -Aghadowy Konkurs Prelekcyjny- ile razy widziałeś już nieudolne prelekcje? Ile razy byłeś na tak słabo prowadzonych panelach, że nawet Ty miałbyś więcej do powiedzenia choć znasz się na tym temacie jak na betonowych psach? Jeśli chcesz dołączyć do największego freestyle prelekcji w Polsce, to musisz przyjść na ten punkt programu. Nawet jeśli sam się nie wypowiesz, to warto posłuchać jak inni wkrecają kity.

12:00 -Wielki turniej Quidditcha - na wieść o tym, że Harry Potter nie jest zaliczany do kanonu fantastyki, mało tego jest wykluczany, Puckon postanowił przywitać świat czarodzieja Pottera z otwartymi ramionami.

14:00 - Wielkie sprzątanie - punkt obowiązkowy

15:00 - Zakończenie Wielkiego Puckonu - powrót