Ten Inny Rzym

Wpisał Kula / czwartek, 28 października 2010 17:35

Inny Rzym. W innym wszechświecie, może odległym tylko o grubość kilku kwarków od nas. Wszechświat, w którym pewne rzeczy ułożyły się inaczej. Heron z Aleksandrii (o którym więcej innym razem) trochę więcej czasu spędził nad swoim silnikiem parowym. Pewien nauczyciel z Pompei uznał, że ruchoma czcionka nadaje się nie tylko do nauki pisania. Ktoś jeszcze odnalazł sumeryjskie butelki laudejskie (które nazwano zupełnie inaczej) i zupełnym przypadkiem, doprowadziło go to do wynalezienia telegrafu.
Rzym zaczął kontaktować się ze swoimi prowincjami.
Legiony przestały gubić się w dzikich ostępach Europy.
Hadrian nie zbudował muru, ale był pierwszym Cezarem, który wybrał się w podróż koleją.

Ich historia i Nasza - podążyły w zupełnie inne strony. Nie słyszeli o Mahomecie. Nikt nie spalił biblioteki Aleksandryjskiej - dziś serca największego campusu uniwersyteckiego Terry. Od wielu lat świat płonie - wojna ogarnęła całą planetę. Trzy narody: Chińczycy, Aztekowie i Rzymianie dążą do wzajemnej eksterminacji i tak naprawdę nikt już nie wie dlaczego.

Kilka tygodni temu wystartowała Wilczyca. Pierwszy międzygwiezdny statek zbudowany przez człowieka. Prawdopodobnie ostatnia nadzieja dla Rzymu i ludzkości.

Poniżej wypis z Ich encyklopedii, opisu Ich świata - tak, jak Oni widzieli go wtedy, w dniu odlotu Wilczycy: 11 Augustusa 807 roku od spalenia Rzymu.

Symbol III RzymuCESARSTWO RZYMSKIE

Panujący: Hadrian XIV

Ustrój: Cesarstwo Konstytucyjne

Władze: Senat (składający się ze 100 Senatorów obieranych w wyborach powszechnych przez Obywateli) oraz Cezar (pełniący funkcje szefa rządu, wybierany przez Senatorów)

Populacja: 320 000 000 milionów (wraz z koloniami w Afryce i Europie Północnej)

Religia: brak religii państwowej (Bogowie Rzymu 38%; Bogowie Egipscy 18%, Judaizm 15%, Druidyzm 14%, Chrześcijaństwo i sekty około chrześcijańskie 11%, inne 4%)

Demografia: Rzymianie i Grecy 43%, Persowie 21%, Galowie, Celtowie i Germanie 14%, Egipcjanie 13%, pozostałe 9%.

Stolica: Rzym (27 450 000)

Sytuacja geopolityczna: wojna z Imperium Chińskim (od 754 NR), wojna z Królestwem Słońca (od 675 NR);

Prawdopodobieństwo przerodzenia się obu konfliktów w wojnę atomową: 96%.

Sojusznicy: brak.