Dla grających w ASG

Wpisał fulko / piątek, 05 listopada 2010 23:29

W ramach LARP-a "Bunkier Hamleta", w zależności od liczby chętnych, będzie się również toczyć gra ASG. Grających w części "dworskiej" nie muszą się za bardzo ASG przejmować (chyba, że chcą). Natomiast jak obiecują Anathema i Fin (tu: Finduredhel, nie: Fingrin ;-)), dla osób nieposiadających własnej repliki ASG będzie na miejscu możliwość wypożyczenia sprzętu. Grających w części ASG, tj. odgrywających postaci duńskich i norweskich żołnierzy, obowiązywać będą następujące zasady:

1. Gramy według zasad  tzw. Prawa ASG, znanego ze środowiska WMASG (http://wmasg.pl/pl/articles/show/315)

2. Każdy biorący udział w grze powinien mieć okulary ochronne. Najlepiej wziąć własne; jeśli nie masz, napisz - postaramy się pożyczyć parę dla Ciebie.

3. Prosimy o umundurowanie i wyposażenie w klimacie. Nie chodzi oczywiście o jakąkolwiek rekonstrukcję historyczną, ale o stworzenie atmosfery jednoznacznie pasującej do epoki lat '30-'40, a nie wyglądającej jak kolejna przypadkowa strzelanka w lesie. ;-)  W szczególności proponujemy następujące wskazówki:

  • Uzbrojenie...

    • zdecydowanie w klimacie to: MP-40, steny, thompsony, StG, mauzery, lugery, TT i inna nienachalna broń krótka.

    • zdecydowanie nie w klimacie to wszelkie nowocześnie wyglądające giwery , np.: M-16 i pokrewne, G-36, HK-416, L-85 i pokrewne, AUG, masady, EBR-ki, itp. itd.

    • noo, w miarę w klimacie, o ile zdemontować RIS-y, kolimatory itd. i ewentualnie zamaskować nieklimatyczne części taśmą izolacyjną, to: AK, MP-5, M-14, G-3.

  • Umundurowanie najbardziej w klimacie lat '30-'40 są oczywiście, jeśli ktoś ma, mundury reko (dowolnej armii), ale bardzo fajne są również łatwiej dostępne szare rzeczy szwedzkie i NRD-owskie i w ogóle wszelkie mundury sukienne. Dają radę również rzeczy oliwkowe, czarne, zielone, w "deszczyk" albo ewentualnie flecktarn.  Można też wykorzystać elementy cywilne (np. drelichy,  swetry, pulowerki w stylu marszałka Montgomery'ego, skóry itp.) albo marynarskie (np. kurtka bosmanka). Jak łatwo sobie wyobrazić, zupełnie nie pasuje woodland, DPM , wz. 93 czy nowoczesne kamuflaże "cyfrowe".

  • Oporządzenie - w klimacie są wszelkie pasy, szelki, torby, plecaki płócienne, parciane i skórzane (w tym np. plecaki "kostki"); nie w klimacie – nowoczesne oporządzenie z tworzyw sztucznych. Hełmy stalowe albo czapki.

Postaramy się udostępnić trochę umundurowania i oporządzenia z naszych zasobów (głównie szwedzkiego).  Zdjęcia z przykładowymi stylizacjami mundurów można obejrzeć np. tu: http://wmasg.pl/pl/articles/show/2800 i tu: http://wmasg.pl/pl/articles/show/4694

Wszelkie pytania: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.